Šípkový olej (lisovaný za studena)

1 položek celkem
Šípkový olej 30ml
399 Kč –25 %
Šípkový olej 30ml
Akce Novinka Tip Velkoobchod
Skladem
Kód: RUSO

Regeneruje, hydratuje pokožku Vysoký obsah vit. A, C, E  vyživuje a chrání Proti pigmentovým skvrnám Chrání před škodlivým slunečním...

Původně: 399 Kč  (–25 %)
299 Kč / ks
Detail

Šípkový olej a vitamín C

Má se za to, že šípky obsahují více vitamínu C než pomeranč nebo citron. Vitamin C má antioxidační vlastnosti. Výzkum ukazuje, že vitamin C může pomoci snížit poškození ultrafialovým světlem způsobeným volnými radikály. Vitamin C také podporuje produkci kolagenu, což pomáhá snižovat vrásky. A konečně může vitamin C zvýšit hojení ran a zabránit prevenci suché pokožky.

Šípkový olej obsahuje vitamín A , který prospívá vaší pokožce tím, že:

  • snižuje poškození sluncem
  • redukuje vrásky
  • snižuje hyperpigmentaci
  • léčí mírné až střední akné

Existuje neoficiální důkaz, že šípkový olej snižuje výskyt jizev a strií. Neexistují však žádné vědecké důkazy, které by toto tvrzení podpořily. Může to být způsobeno obsahem vitamínu A, vitamínu C a mastných kyselin v oleji.

Zdroj lykopenu

Studie z roku 2003 zjistila, že šípky jsou velkým zdrojem lykopenu. Lykopen je antioxidant, který pomáhá chránit pokožku před volnými radikály poškozujícími kůži. 2018 přezkoumání ze čtyř studií zjistili, že lykopen bohaté na produkty mohou pomoci chránit kůži před sluncem.

Redukce stresu

Šípkový olej má příjemnou vůni a používá se v aromaterapii. 

 

Křemelina, křemelina, Kremelina, kremelina, Kremelína, kremelína, Křemelína, křemelína