Zákaznická podpora:info@diatomplus.cz

Křemelina a její vliv na naše zdraví - 2. Díl: Prevence řídnutí kostí i krásné vlasy?

Vliv křemeliny na řídnutí kostí

Křehké a řídké kosti jsou charakteristickým znakem stárnutí. Jejich příčinou je úbytek vápníku v těle. Užívání jen kalcia (vápník) nemůže napravit nebo zastavit tuto hrozivou a velmi nepříjemnou nemoc, protože lidské tělo se nedá asimilovat a nedokáže využívat vápník bez přítomnosti oxidu křemičitého.

Důkazy poukazují na skutečnost, že kalcium jako doplňkový minerál jednak ovlivňuje hojení, ale na druhou stranu také urychluje odbourávání vápníku z kostí, čímž také urychluje degenerativní proces řídnutí kostí. Oxid křemičitý může zastavit řídnutí kostí a obnovit proces regenerace Vašeho těla.

Symptomy a příznaky řídnutí kostí postihují zejména ženy po menopauze, tento degenerativní proces však začíná již v mnohem mladším věku. Podle oficiálních statistik více žen umírá na zlomeniny způsobené řídnutím kostí jak na rakovinu prsu, děložního čípku či dokonce kombinaci obou. Neuvěřitelné, že?

Nedostatek vápníku v kostech způsobuje rozšíření vodních kanálků a prostoru v oblasti kostí, což jim dává porézní a řídký vzhled. Takto destabilizována kost se stává křehkou a hrozí její zlomení při jakémkoliv drobném poranění nebo již při mírném nárazu. Kost může zlomit obyčejný tlak nebo dokonce i stres. K remineralizování zlomené a poškozené kosti se doporučuje denní užívání křemeliny.

Stále více vědeckých studií potvrzuje, že v případě nutnosti je oxid křemičitý prostřednictvím procesu transmutace konvertován na vápník. Někteří vědci proto odkazují na oxid křemičitý jako prekurzor vápníku. I když máme nedostatek vápníku, tělo si dokáže oxid křemičitý na vápník přeměnit.

 

Pro krásné, zářivé a oslňující zdraví

Oxid křemičitý přímo souvisí s absorpcí minerálů, které lidské tělo potřebuje, aby se udrželo v dobrém zdraví a kondici. Přispívá k vysokému standardu existence, přičemž zvyšuje odolnost a dobrou dispozici. Z remineralizačních důvodů (například hojení kostí) byste měli užívat čtyř až osmi násobek bežné dávky oxidu křemičitého pro dosažení očekávaných hojivých a efektivních účinků. Nejefektivnějšího výsledku přitom dosáhnete pod dohledem lékaře.

Vědci poukazují na skutečnost, že oxid křemičitý je v našem těle přítomen ve třech formách:

  1. v rozpustné formě, která představuje 10 % oxidu křemičitého v těle
  2. ve spojení s tuky, přibližně 30 %
  3. zbývajících 60 % se nachází v proteinové formě

To dokazuje, jak vysoká je naše každodenní závislost na oxidu křemičitém, bez kterého náš organizmus nedokáže a ani nemůže normálně a zdravě fungovat.

 

Křemelina a její vliv na naše zdraví - 3. Díl: Přínosy užívání a doporučené dávkování

Křemelina, křemelina, Kremelina, kremelina, Kremelína, kremelína, Křemelína, křemelína