Zákaznická podpora:info@diatomplus.cz

Jaké známe typy křemeliny a jaké je jejich využití?

Křemelina má celou řadu druhů, přičemž každá z nich má jiný způsob využití.

Diatomaceous Earth – Human Grade – Co to je?

Než se podíváme na jednotlivé druhy této látky, pojďme si ujasnit, co křemelina (Diatomaceous Earth) vlastně je. Jedná se o sypkou horninu tvořenou schránkami jednobuněčných řas zvaných rozsivky, ale také jílem, kaolinitem či ilitem. Jde o jeden z nejcennějších zdrojů organického křemíku na Zemi.

Známe tři druhy křemeliny

  • Potravinářská křemelina (food grade)

Jak jsme psali výše, křemelina je nejhodnotnějším zdrojem křemíku, bez něhož se naše tělo dlouhodobě neobejde. Pokud máme křemíku nedostatek, postupně oslabují nehty, vlasy, pleť i klouby. Mimo schopnost zabránit postupnému slábnutí těla však dokáže křemelina pročistit střeva, posílit imunitu, snížit hladinu cholesterolu v krvi či zpomalit proces stárnutí.

Právě pro přímou konzumaci slouží potravinářská křemelina. Pokud chcete křemelinu přidat do svého jídelníčku, doporučujeme sáhnout po kvalitním výrobku a v případě pochybností zažádat o certifikát vydaný akreditovanou laboratoří v Čechách či na Slovensku. Naopak nedoporučujeme se příliš ohlížet na certifikáty zahraniční, neboť u nich není možné rychle a jednoduše ověřit pravost listiny.

  • Krmná křemelina (feed grade)

Klasická krmná křemelina už dnes není příliš běžná, protože většina lidí využívá i pro svá zvířata křemelinu potravinářskou, která je bílá až jemně béžová. Stále je však možné najít takovou, která byla vzhledem ke zpracování a kvalitě klasifikována jako krmná. Poznat ji můžete podle tmavší barvy, většinou červené nebo hnědé, a zápachu. Je proto více než vhodné pozorně číst informace na příbalovém letáku a informovat se, k čemu je křemelina určená.

  • Bazénová křemelina (pool grade)

Vzhledem k pórovité povaze rozsivek umí křemelina mimo jiné filtrovat nečistoty, a to i ve vodě. Jedná se o křemelinu krystalickou, která vzniká až po ohřátí nad 1000 °C. Používá se proto jako čistící prostředek do bazénů, přičemž se zahřívá do vysoké teploty, aby bylo čištění co nejúčinnější. 

Kde koupím ověřenou a kvalitní potravinářskou křemelinu?

Křemelinu dnes dostanete jak na internetu, tak i v kamenných prodejnách se zdravou výživou. Možností je opravdu hodně. My Vám doporučujeme křemelinu DiatomPlus, kterou sami bez přestávky užíváme již několik let a víme, že má nespočet spokojených zákazníků nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Je to nejčistší a nejkvalitnější křemelina na trhu s obsahem až 94% oxidu křemičitého. Dá se zakoupit ve velmi výhodných baleních za opravdu dobrou cenu, která se pohybuje již od 194 Kč.

ESHOP:  WWW.DIATOMPLUS.CZ

 

Máte dotazy?

Při nákupu jakéhokoliv druhu křemeliny byste se měli držet značek, kterým důvěřujete a které mohou prokázat organické testování a nezávadnost produktu. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se potravinářské křemeliny DiatomPlus, pošlete nám vaši otázku e-mailem na info@diatomplus.cz nebo přidejte komentář na naši facebookovou stránku.

Křemelina, křemelina, Kremelina, kremelina, Kremelína, kremelína, Křemelína, křemelína, imunita, superfoods, bylinky, byliny, vitaminy, vitamíny, kosmetika, doplnky stravy, neem, moringa, dračí krev, mumio, aloe vera, boswellia, bacopa, výživové doplnky, parazity, odčervenie, diéta, chudnutie