Zákaznická podpora:info@diatomplus.cz

Jaké známe typy křemeliny a jaké je jejich využití?

Křemelina má celou řadu druhů, přičemž každá z nich má jiný způsob využití.

Diatomaceous Earth – Human Grade – Co to je?

Než se podíváme na jednotlivé druhy této látky, pojďme si ujasnit, co křemelina (Diatomaceous Earth) vlastně je. Jedná se o sypkou horninu tvořenou schránkami jednobuněčných řas zvaných rozsivky, ale také jílem, kaolinitem či ilitem. Jde o jeden z nejcennějších zdrojů organického křemíku na Zemi.

Známe tři druhy křemeliny

  • Potravinářská křemelina (food grade)

Jak jsme psali výše, křemelina je nejhodnotnějším zdrojem křemíku, bez něhož se naše tělo dlouhodobě neobejde. Pokud máme křemíku nedostatek, postupně oslabují nehty, vlasy, pleť i klouby. Mimo schopnost zabránit postupnému slábnutí těla však dokáže křemelina pročistit střeva, posílit imunitu, snížit hladinu cholesterolu v krvi či zpomalit proces stárnutí.

Právě pro přímou konzumaci slouží potravinářská křemelina. Pokud chcete křemelinu přidat do svého jídelníčku, doporučujeme sáhnout po kvalitním výrobku a v případě pochybností zažádat o certifikát vydaný akreditovanou laboratoří v Čechách či na Slovensku. Naopak nedoporučujeme se příliš ohlížet na certifikáty zahraniční, neboť u nich není možné rychle a jednoduše ověřit pravost listiny.

  • Krmná křemelina (feed grade)

Klasická krmná křemelina už dnes není příliš běžná, protože většina lidí využívá i pro svá zvířata křemelinu potravinářskou, která je bílá až jemně béžová. Stále je však možné najít takovou, která byla vzhledem ke zpracování a kvalitě klasifikována jako krmná. Poznat ji můžete podle tmavší barvy, většinou červené nebo hnědé, a zápachu. Je proto více než vhodné pozorně číst informace na příbalovém letáku a informovat se, k čemu je křemelina určená.

  • Bazénová křemelina (pool grade)

Vzhledem k pórovité povaze rozsivek umí křemelina mimo jiné filtrovat nečistoty, a to i ve vodě. Jedná se o křemelinu krystalickou, která vzniká až po ohřátí nad 1000 °C. Používá se proto jako čistící prostředek do bazénů, přičemž se zahřívá do vysoké teploty, aby bylo čištění co nejúčinnější. 

Kde koupím ověřenou a kvalitní potravinářskou křemelinu?

Křemelinu dnes dostanete jak na internetu, tak i v kamenných prodejnách se zdravou výživou. Možností je opravdu hodně. My Vám doporučujeme křemelinu DiatomPlus, kterou sami bez přestávky užíváme již několik let a víme, že má nespočet spokojených zákazníků nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Je to nejčistší a nejkvalitnější křemelina na trhu s obsahem až 94% oxidu křemičitého. Dá se zakoupit ve velmi výhodných baleních za opravdu dobrou cenu, která se pohybuje již od 194 Kč.

ESHOP:  WWW.DIATOMPLUS.CZ

 

Máte dotazy?

Při nákupu jakéhokoliv druhu křemeliny byste se měli držet značek, kterým důvěřujete a které mohou prokázat organické testování a nezávadnost produktu. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se potravinářské křemeliny DiatomPlus, pošlete nám vaši otázku e-mailem na info@diatomplus.cz nebo přidejte komentář na naši facebookovou stránku.

Křemelina, křemelina, Kremelina, kremelina, Kremelína, kremelína, Křemelína, křemelína