Zákaznická podpora:info@diatomplus.cz

MSM + Vitamín C veganské kapsle 60ks DiatomPlus 600mg

Kód: MSM61
Novinka Tip
Značka: DiatomPlus
277 Kč –27 %
MSM & VITAMIN C BOOSTER
277 Kč –27 % 200 Kč / ks 3,33 Kč / 1 ks
Skladem
  • zlepšuje stav pokožky, vlasů, nehtů
  • podporuje zdraví kloubů, šlach, chrupavek
  • zmírnění alergií
  • podpora tvorby kolagenu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Methylsulfonylmethan (MSM) je prvek vyskytující se v zelených rostlinách, zvířatech a lidech. Může být také vyroben v laboratoři. MSM se stala populární díky knize The Miracle of MSM: The Natural Solution for Pain. Existuje však jen málo publikovaných vědeckých výzkumů, které by podporovaly jeho použití. Na rozdíl od literatury, která propaguje MSM, neexistuje žádný doporučený dietní příspěvek (RDA) pro MSM nebo síru, který je v MSM. Nedostatek síry nebyl v lékařské literatuře popsán.

Průměrný obsah síry v zemské kůře je 0,035 %. V přírodě se síra vyskytuje volná a vázaná ve sloučeninách. Elementární síra se nalézá ve vulkanogenních ložiscích, kde vzniká pneumatolýzou ze sopečných exhalací, pro průmyslovou těžbu mají větší význam sedimentární ložiska síry, ve kterých je uložena síra, vzniklá ze sulfátů biochemickou činnosti mikroorganismů. Přírodní síra je vždy znečištěna izomorfními příměsemi selenutelluru.

Lidé užívají MSM ústy a aplikují jej na kůži na chronickou bolest, osteoartritidu, zánět kloubů, revmatoidní artritidu, osteoporózu, zánět kloubů (burzitida), tendinitidu, otoky kolem šlach (tenosynovitida), nervovou bolest (neuropatii) způsobenou léky proti rakovině, muskuloskeletální bolest, svalové křeče, ztuhlé stavy kůže zvané sklerodermie, jizvová tkáň, strie, ztráta vlasů, vrásky, ochrana před spálením sluncem / větrem, oční zánět, orální hygiena, onemocnění dásní, rány, odřezky a odřeniny / zrychlené hojení ran.

Lidé také berou MSM pro úlevu od alergií, chronické zácpy, "kyselého žaludku", vředů, střevní choroby zvané divertikulóza, premenstruačního syndromu (PMS), zvýšení nálady, obezity, špatného oběhu, vysokého krevního tlaku a vysokého cholesterolu. Také se užívá ústy pro cukrovku 2. typu, problémy s játry, Alzheimerovu chorobu, pro kontrolu chrápání, plicních poruch včetně emfyzému a pneumonie, syndromu chronické únavy, autoimunitních poruch (systémový lupus erythematous), infekce HIV a AIDS a rakoviny (rakovina prsu) a rakovina tlustého střeva).

MSM se také užívá proti zánětu očí, zánět sliznice, temporomandibulární kloub (TMJ), křeče dolních končetin, migrénu, bolesti hlavy, kocovinu, parazitární infekce střev a urogenitálního traktu včetně Trichomonas vaginalis a Giardia, kvasinkové infekce, kousnutí hmyzem, otravu záření a posílení imunitního systému.

Vitamin C patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. To jsou takové, které se v těle neukládají, a jejich případné nadměrné množství se z těla vyloučí. Proto by naše každodenní strava měla organismu dodat tolik tohoto vitaminu, kolik ho potřebujeme. Bez vitamínu cé bychom vydrželi jen několik dní. Odborně se vitamin C nazývá kyselina askorbová a patří mezi antioxidanty. Ty pomáhají organismu likvidovat škodlivé kyslíkaté sloučeniny, které se v našem těle neustále vytvářejí (tzv. volné radikály).

Současná doporučená denní dávka vitaminu C je kolem 80 až 100 mg denně. Větší množství je pak vhodné pro osoby, které jsou ve stresu, starší osoby, sportovce, těhotné a kojící ženy či kuřáky. Více tohoto vitaminu potřebujeme v době chřipkové epidemie nebo máme-li nějaké infekční onemocnění. Denní doporučená dávka vitaminu C pro dospělého člověka se rovná jedné sklenici pomerančového džusu. Za horní bezpečnou hranici se považuje dávka 3 000 mg při krátkodobém a 2 000 mg při dlouhodobém užívání. Hladiny vitaminu C snižuje kouření, antikoncepční pilulky, antibiotikum tetracyklin, acylpyrin a kortikosteroidy (léky užívané k léčbě revmatoidní artritidy), stres.

Dávkování: 2 kapsle 1-2 x denně s jídlem. Při nadměrné plynatosti snížit dávku.
 
Upozornění: při nadýmání, plynatosti snížit dávku; po několik dní užívání možný průjem nebo vyrážky (detoxikační příznaky) - v tomto případě také snížit dávku.
Kontraindikace: nebyly zjištěny.
Upozornění: Individuální nesnášenlivost na jednotlivé složky přípravku, těhotné a kojící ženy by měli užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.
 
Skladování: Nádobu vždy dobře uzavřete. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 
1 kapsule: 600mg
 

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 0.21 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Křemelina, křemelina, Kremelina, kremelina, Kremelína, kremelína, Křemelína, křemelína, imunita, superfoods, bylinky, byliny, vitaminy, vitamíny, kosmetika, doplnky stravy, neem, moringa, dračí krev, mumio, aloe vera, boswellia, bacopa, výživové doplnky, parazity, odčervenie, diéta, chudnutie